…50 lat minęło jak jeden dzień

Powiększ obraz

„I nie opuszczę Cię aż do śmierci” to właśnie słowa tej przysięgi najbardziej oddają charakter uroczystości, która odbyła się 24 czerwca 2021 r. w Urzędzie Gminy w Uchaniach.

Złote Gody to wyjątkowe święto obchodzone po 50-ciu latach pożycia małżeńskiego. W tym roku z powodu pandemii medale były wręczone parom, które swoje Złote Gody obchodziły w 2020 roku. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości i szacunku. To wspaniały wzór mądrego życia
i przykład dla młodych, którzy decydują się wstąpić w związek małżeński.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w Kościele Parafialnym w Uchaniach odprawiona w intencji Jubilatów, dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach, gdzie Jubilaci otrzymali Medale od Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP wręczył je Wójt Gminy Uchanie Pan Leszek Czerwonka.

W spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Uchanie Pan Leszek Czerwonka, Proboszcz Parafii Uchanie Ks. Dariusz Bajwoluk, Zastępca Wójta Gminy Uchanie Pani Monika Szumiło, Przewodniczący Rady Gminy w Uchaniach Pan Robert Bodziacki, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy w Uchaniach Pan Sławomir Mikita, Sekretarz Gminy Uchanie Pan Szymon Patkowski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Uchaniach Pani Anna Swatowska-Chmielowiec.

Na wniosek Wójta Gminy Uchanie Prezydent RP przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie następującym parom: Maria i Zdzisław Królowie, Krystyna i Edward Pąkowie, Wanda i Edward Mojsymowie, Maria i Józef Gromadzcy, Krystyna i Andrzej Kowalczukowie, Władysława
i Kazimierz Lewandowscy, Magdalena i Józef Marnikowie, Janina i Stanisław Sobczukowie, Halina i Jan Jędruszczakowie, Wiesława i Józef Łukaszczukowie, Maria i Józef Florkowie, Anna i Piotr Sołtysiukowie. Pary, które nie mogły uczestniczyć w uroczystości Wójt Gminy Uchanie Pan Leszek Czerwonka   odwiedził w domu wręczając im medale i upominki.

Uroczystość uświetnił występ Pani Ani Wróblewskiej pracującej w Gminnym Ośrodku Kultury
w Uchaniach.

Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze. Nie zabrakło wielu ciepłych słów, gratulacji, kwiatów oraz odśpiewania „Sto lat” dla Jubilatów, a także tradycyjnej lampki szampana. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem oraz miłą chwilą wspomnień.

Szanownym Jubilatom jeszcze raz gratulujemy doczekania tak pięknego jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego i życzymy na dalsze lata dużo zdrowia oraz wiele satysfakcji z tego, co udało się Wam wspólnie w życiu osiągnąć.