Jesteś tutaj:

Komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin

Czytaj więcej o: Komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin

Wiosna to czas kwitnienia roślin uprawnych i dzikorosnących oraz związanego z tym procesu zapylania przez pszczoły i inne owady. W praktyce rolniczej i ogrodniczej jest to okres intensywnych prac, w tym przeprowadzania przez mieszkańców miast i wsi wielu zabiegów związanych z ochroną roślin. Należy nadmienić, że stosowanie środków ochrony roślin z zachowaniem zasad bezpieczeństwa nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska. Wymaga jednak wiedzy, doświadczenia i ostrożności ze strony osób wykonujących te zabiegi.

Czytaj więcej „Komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin”

Obchody Staszicowskie – Jarosławiec 3 maja 2023 r.

Czytaj więcej o: Obchody Staszicowskie – Jarosławiec 3 maja 2023 r.

W dniu 3 maja 2023 roku w miejscowości Jarosławiec odbyły się uroczystości upamiętniające dorobek ks. Stanisława Staszica. Był jednym z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia. Filozof, głoszący monistyczną koncepcję rozwoju świata. Działał na rzecz poprawy położenia chłopów. Założyciel m.in. Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego.

Szczegóły i zdjęcia na stronie GOK: http://gok.kultura-uchanie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=668:obchody-staszicowskie-2023&catid=39:wydarzenia&Itemid=59

Do góry