Złote gody 2018

Powiększ obraz

„I nie opuszczę Cię aż do śmierci” to właśnie słowa tej przysięgi najbardziej oddają charakter uroczystości, która odbyła się 27 września  2018 r. w Urzędzie Gminy w Uchaniach.
Złote Gody to wyjątkowe święto obchodzone po 50-ciu  latach pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości i szacunku. To wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się wstąpić w związek małżeński.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w Kościele Parafialnym w Uchaniach odprawiona w intencji Jubilatów, dalsza część uroczystości odbywała się w Urzędzie Gminy Uchanie gdzie Jubilaci otrzymali medale od Prezydenta RP, za długoletnie pożycie. W imieniu Prezydenta RP wręczyła je Wójt Gminy – Maria Gumieniak.

W spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Uchanie – Maria Gumieniak, Sekretarz Gminy Uchanie
– Tomasz Ożóg, Proboszcz Parafii Uchanie – Ks. Kanonik Kazimierz Stelmaszczuk oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Uchaniach – Anna Swatowska-Chmielowiec.

Jednak najważniejszymi gośćmy były pary obchodzące jubileusz 50-cio lecia pożycia małżeńskiego.

Na wniosek Wójta Gminy Uchanie Prezydent RP przyznał Medale za długoletnie pożycie małżeńskie następującym parom:

  1. Jadwiga i Mieczysław Kwiatkowscy
  2. Stanisława i Alfred Michałek
  3. Teresa i Antoni Pachla
  4. Danuta i Marian Stybel
  5. Maria i Józef Wlizło

Uroczystość uświetnił występ duetu Ania i Paweł działający  przy Gminnym Ośrodku Kultury
w Uchaniach.

Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze. Nie zabrakło wielu ciepłych słów, gratulacji, kwiatów oraz odśpiewania „Sto lat” dla Jubilatów, a także tradycyjnej lampki szampana. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem oraz miłą chwilą wspomnień.

Szanownym Jubilatom jeszcze raz gratulujemy doczekania tak pięknego jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego i życzymy na dalsze lata dużo zdrowia oraz wiele satysfakcji z tego, co udało się Wam wspólnie w życiu osiągnąć.