Jesteś tutaj:

Informacja dla posiadaczy zwierząt utrzymujących świnie

Czytaj więcej o: Informacja dla posiadaczy zwierząt utrzymujących świnie

Informacja dla posiadaczy zwierząt utrzymujących świnie w związku z wprowadzeniem „Programu bioasekuracji mającego na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń (ASF)”.

Na podstawie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób  zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2014 r. poz. 1539, z późn. zm.) Główny Lekarz Weterynarii opracował program bioasekuracji mający na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń. Przedmiotowy program został wprowadzony w życie na mocy rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3 kwietnia 2015 r. w sprawie wprowadzenia „Program bioasekuracji mającego na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń” na lata 2015-2018 (Dz. U poz. 517), a następnie zmieniony w 2016 r. i 2017 r.

Czytaj więcej „Informacja dla posiadaczy zwierząt utrzymujących świnie”

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie

Czytaj więcej o: Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie

Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.
„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Czytaj więcej „Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie”

Oferta edukacyjna 3-2 OSiW OHP w Zamościu na rok szkolny 2017/2018

Czytaj więcej o: Oferta edukacyjna 3-2 OSiW OHP w Zamościu na rok szkolny 2017/2018

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Zamościu prowadzi rekrutację młodzieży w wieku 15-18 lat w następujących kierunkach kształcenia zawodowego:

Zasadnicza Szkoła Zawodowa:
Cykl 3-letni
monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, tapicer, wędliniarz, fryzjer, stolarz, sprzedawca, dekarz, piekarz, murarz-tynkarz, cieśla, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, ślusarz.

Gimnazjum klasa II i III
ślusarz, murarz-tynkarz, dekarz, fryzjer, kucharz.
Czytaj więcej „Oferta edukacyjna 3-2 OSiW OHP w Zamościu na rok szkolny 2017/2018”

Do góry