Złote Gody 2016

Powiększ obraz

Złote Gody to wyjątkowe święto obchodzone po 50-ciu latach pożycia małżeńskiego.
Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości i szacunku. To wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się wstąpić w związek małżeński.
W dniu 17 listopada 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach odbyła się uroczystość „Złotych Godów”, którą poprzedziła Msza święta w intencji Jubilatów odprawiona przez ks. Kanonika Kazimierza Stelmaszczuka i Ks. Krzysztofa Cyranowskiego w Kościele Parafialnym w Uchaniach.

 

Wójt Gminy Uchanie Maria Gumieniak   w obecności Przewodniczącego  Rady Gminy Uchanie Pana Kazimierza Szczura, Pani Anny Pańczyk Dyrektor Biura Poselskiego Poseł Beaty Mazurek oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anny Swatowskiej – Chmielowiec odznaczyła Jubilatów „Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP.
Medale otrzymały następujące pary:

1.    Alina i Czesław Błondek
2.    Krystyna i Anatol Czuj
3.    Eleonora i Henryk Gronowicz
4.    Jadwiga i Stanisław Jasińscy
5.    Danuta i Bogusław Król
6.    Henryka i Józef Kryniccy
7.    Teresa i Janusz Łubiarz
8.    Halina i Lucjan Niewiadomscy
9.    Maria i Romuald Sioch
10.    Barbara i Romuald Sitarz
11.    Wanda i Zdzisław Walusiak
12.    Janina i Antoni Wojda
13.    Alicja i Piotr Zając
Uroczystość uświetnił występ zespołu „Nadzieja” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach.
Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze. Nie zabrakło wielu ciepłych słów, gratulacji, kwiatów oraz odśpiewania „Sto lat” dla Jubilatów, a także tradycyjnej lampki szampana i tortu. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem oraz miłą chwilą wspomnień.
Część par ze względu na stan zdrowia nie mogła uczestniczyć w uroczystości, jednakże  odznaczenia dla nich zostaną dowiezione do domów.
Szanownym Jubilatom jeszcze raz gratulujemy doczekania tak pięknego Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego i życzymy na dalsze lata dużo zdrowia oraz wiele satysfakcji z tego, co udało się Wam wspólnie w życiu osiągnąć.