Mała książka – wielki człowiek

Powiększ obraz

Gminna Biblioteka Publiczna w Uchaniach zaprasza przedszkolaków (w wieku 3-6 lat) i ich rodziców do udziału w projekcie „Mała książka –  wielki człowiek”.  Każde dziecko, które zapisze się i wypożyczy książkę otrzyma w prezencie Wyprawkę czytelniczą.

W Wyprawce znajduje się książka „Pierwsze czytanki dla…” oraz Karta Małego Czytelnika, do której Mały Czytelnik będzie zbierał naklejki  –  za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książeczki  jedną naklejkę.  Po uzbieraniu dziesięciu otrzyma imienny dyplom potwierdzający aktywność czytelniczą. W pakiecie startowym znajduje się także broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Treść publikacji mówi o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o korzyściach wynikających z regularnego odwiedzania biblioteki.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii  Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.wielki-czlowiek.pl oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Uchaniach.