XXIV Ogólnopolski Cukrowniczy Bieg Uliczny

Powiększ obraz

W dniu 29 kwietnia 2018 roku odbędzie się XXIV Ogólnopolski Cukrowniczy Bieg Uliczny. Jego ideą jest propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia. Systematyczne podejmowanie aktywności fizycznej jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wysiłek fizyczny w odpowiedniej dawce ma pozytywny wpływ na pozostawanie w zdrowiu, zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

Dlatego też na przestrzenie 24 lat Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy „KRYSZTAŁ” Werbkowice” przy wsparciu Gminy Werbkowice oraz Krajowej Spółki Cukrowej Oddział Cukrownia Werbkowice jest pomysłodawcą i organizatorem biegów ulicznych pod nazwą Ogólnopolski Cukrowniczy Bieg Uliczny, który w tym roku już po raz 24 odbędzie się w dniu 29 kwietnia 2018 roku w Werbkowicach. Start i meta przy Hali Sportowej im. Bronisława Malinowskiego w Werbkowicach.

Tradycyjnie już od kilkunastu lat na starcie w Werbkowicach stają osoby z niepełnosprawnością intelektualną, osoby z niepełnosprawnością na wózkach, dzieci, młodzież szkół podstawowych, ponadpodstawowych, pracownicy cukrowni, plantatorzy, parlamentarzyści, burmistrzowie, wójtowie, prezesi, dyrektorzy jak również seniorzy i seniorki z klubów Polski południowo-wschodniej czy też państw sąsiednich Białorusi i Ukrainy, aby walczyć na trasie biegu ulicznego.

REGULAMIN BIEG CUKROWNICZY