Aktualności

Gmina Uchanie jednym z pierwszych beneficjentów programu Polska Bezgotówkowa

Czytaj więcej o: Gmina Uchanie jednym z pierwszych beneficjentów programu Polska Bezgotówkowa

Gminy Pilica i Uchanie, a także dwa szpitale w Mielcu oraz w Zawierciu jako pierwsi beneficjenci programu Polska Bezgotówkowa otrzymają bezpłatnie nowoczesne terminale. Będą mogli korzystać z nich nawet przez trzy lata, nie ponosząc żadnych kosztów.
Program Polska Bezgotówkowa ma na celu upowszechnienie płatności bezgotówkowych. W ramach programu gminy i ich podmioty mogą bezpłatnie otrzymać terminale płatnicze.

Więcej na portalsamorządowy.pl

Złote gody 2018

Czytaj więcej o: Złote gody 2018

„I nie opuszczę Cię aż do śmierci” to właśnie słowa tej przysięgi najbardziej oddają charakter uroczystości, która odbyła się 27 września  2018 r. w Urzędzie Gminy w Uchaniach.
Złote Gody to wyjątkowe święto obchodzone po 50-ciu  latach pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości i szacunku. To wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się wstąpić w związek małżeński.

Czytaj więcej „Złote gody 2018”

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Czytaj więcej o: Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Rusza XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju. Tylko do 7 października na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zwycięzców poznamy – tradycyjnie już – w maju na stadionie PGE Narodowym.

Czytaj więcej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Do góry